تعطیلات مهمه ولی......

تا میای از تعطیلات صحبت کنی هزار تا حرف پیش میاد . یکی میکه تعطیلات کمه ، یکی میگه تعطیلات زیاده ، یکی میگه به اقتصاد ضرر میزنه ، یکی میگه ایول تو این هم رکورد زدیم ، یکی میگه می خوان باز هم عشق و حالمون رو خراب کنند و یکی یکی های دیگه که هر کدوم یه چیزی می گن که همشون رو نمی شه گفت .

دقت کردید تا تقی به تولوقی میشه یا واضحتر بگم تا یک اتفاقی می افته به جای اینکه قبل از اون اتفاق پیشگیری کنیم بعد از به وجود آمدن اتفاق یاد پیشگیری می افتیم .تازه بدتر از اون تا چند وقت جوگیر می شویم و تو بوقو کرنا می کنیم که راه حلی پیدا کنیم و وقتی که آبها از آسیاب می افته ودیگه اون مسئله به ورطه فراموشی سپرده می شود و خودمون رو با یه مسئله دیگه سرگرم می کنیم .

حالا چرا اینو می گم ؟!

چون تازگیها زمزمه هایی شده که تک و توک می شنویم که می خواهند تعطیلات کشور عزیزمان را کم کنند و حال مردم شریف رو بگیرند .

چون ادعاشون اینه که این تعطیلات به اقتصاد مملکت ضرر می رساند .(( جالب اینه که واقعا اقتصاد ما فقط با تعطیلات کساد می شود و هیچ مشکل دیگه ای ندارد . و هر کی میگه الهی بره جهنم که اینطور فکر می کند . ))

جالبتر از اون میان مقایسه می کنند مارو با کشورهای دیگه ، البته تو اونهایی که به سودشونه .

میگن تو آمریکا یا به قول اون یارویی که تو نمازجمعه که آمریکا رو با کسره زیر الف آمریکا میگه 9 روز تعطیلی رسمی دارند ،

توی ترکیه 12 روز تعطیلی رسمی ،

توی هند 7 روز،

توی ایتالیا 12 روز ،

و توی ایران از نظر تعطیلی ایول داره . (که باز هم رتبه اول رو داریم )

البته من ، تو این مطلب اصلا نظری فعلن ( غلط ننوشتم بلکه بدم میاد تنوین عربی رو استفاده کنم که بعدن در این مورد یه مطلبی دارم که تو وبلاگ قرار میدم که واقعن اونجای هممون بسوزه! )ندارم که بیان کنم ، فقط و فقط می خواستم بنویسم که اول نظرتون رو بدونم وبعد نظرمو بدم .

چون به یه چیزی اعتقاد دارم و اونهم اینه که وقتی یک گل ، برگهاش پژمرده میشه ساقش رو نباید بشکنیم بلکه اول سری به ریشه هاش بزنیم که ببینیم کرم نزده باشه و بعد شروع کنیم به درمون دردش .