این SMSرو شاید دریافت کردید یا حتما شنیدید که :

 

روسریتو بکش جلو تا نبینی شهرام های جزایری چی شدند ، نبینی کارت بنزین چی شد ، نبینی تمدنمون پشت سدها داره مدفون میشه ، نبینی..........

 

نگاه طنز آمیز بوجود آورندگان جک ها ، اس ام اس ها ، کاریکاتوریست ها و ... نه تنها نشان از نگاه زیبا و به روزدر دنیای پدید آورندگان این نوع طنز ها می باشد که به قول هنری برگسون که می گوید : (( در پس هر جوک نکته ی شاعرانه ای نهفته است . )) بلکه نوع شعور بالای سیاسی این افراد است . چون دیگر در این دنیای امروز دیگر جنگ و نزاع حرف را جلو نمی برد بلکه با قلم و افکار است که می توان دنیایی را بهم ریخت یا از نو ساخت .  به قول یه روزنامه نگار( که اسمش را الان به خاطر ندارم)که می گوید تفنگو از دستم بگیر به غیر از لب تابم .

 

زیاد موضوع رو باز نمی کنم چون هممون می دونیم که الن دوره زمانه ای شده که دیگر با تفکر است که پادشاهی پابرجاست نه دیگر زور و ستم .

 

ببینید چطور یک مطلب نوشته شده توسط یک نویسنده چه بلوایی را ایجاد می کند ، باعث تعطیلی روزنامه می شود و حتی خود نیز زندانی می شودد. البته من در این مجال  کاری به خوب یا بد بودن نوشته یا نوشته های موارد ذکر شده در مطلبم ندارم بلکه فقط می خواهم نشان دهم که نفوذ کلام یا همان تفکر چیست .

 

یا کاریکاتوری که توسط کاریکاتوریست دانمارکی کشیده شد . دنیای چه شد !

 

یا روز نامه نگار آفریقایی که به خاطر مطلبش ترور شد !

 

یا کاریکاتوریست لبنانی که او هم به خاطر عقیده اش ترور شد !

 

یا نویسندگانی در کشور خودمان که زندانی شدند ، و از نوشتن معذور شدند !

 

از این مثال ها زیاد هست . بیشتر خواستم نفوذ یک فکر را بیان کنم .

 

خب از بحث دور نشویم ، شعور سیاسی مردم زیاد است ، اما، ما همه چیز را به شوخی می گیریم و یک لبخند می زنیم و از کنار موضوع به سادگی رد می شویم .

 

مثلا در همین اس ام اس چه پیام بزرگی در جریان است ولی همه ما از آن به سادگی گذشتیم .

 

واقعا این جنگولک بازیهای کارت بنزین می دونید چیست ؟! به خدا وقتی می فهمیم که مثل بقیه کارها ، کار از کار گذشته .

 

حداقل بیاییم کاری نکنیم و اگر می کنیم به بهترین وضع ممکن انجام بدیم . مثلا من که دارم این وبلاگ رو می نویسم باید با هدف باشه و مطالبی توش بکار ببرم که حداقال تلنگری باشه یا زمینه سازی اون هدفی که تو ذهنمه باشه . پس الکی اس ام اسی که برامون میاد با یه لبخند سطحی از کنارش رد نشیم و اونو مثل یه دستگاه بفرستیم برای یکی دیگه . چون اگر الان به اون نیندیشیم بر اساس تجربه که ثابت کرده اون مطلب دمده میشه و تا ائن اس ام اس به دست آخرین نفر برسه که اولین فرستنده اصلا یادش نمیاد که این اس ام اس چی بوده که داده رفته .