خدایا هر آنچه که بنده ات می خواهد به او نده

شبهای ماه رمضون واقعا حال دیگه ای داره . چه روزه بگیری و چه نگیری ، ولی میدونی ته دلت یه حالی می شه.

صدای اذان که از همه جا میاد ، مثل لالایی ای میمونه که آدمارو برای شنیدنش به پای سفره های افطار می کشونه .

هرجا باشی تو هر حالتی که باشی فرقی نمی کنه فقط می خوای بیای سر سفره افطار.

چون میدونم و میدونی به غیر از عید نوروز وتعطیلی های رسمی تنها شبایی که خانواده ها اغلب دور همند این شباست ، البته تقصیری ندارند ، جامعه اینطوریشون کرده

بگذریم ،

بوی آش رشته و روغن سرخ کرده البته لادن نیست و پیاز داغ تو خیابونا و کوچه ها پیچیده.

هرجا که چشمت کار می کنه دیگ می بینی که گذاشتند و آش می فروشند از کبابی بگیر تا صافکاری نقاشی ، هر کی یه دیگ گذاشته و داره آش می فروشه ، البته باز هم تقصیری ندارند ……

قنادیارو که نگو ماه ، ماهشونه . زولبیا بامیه از همه رقم با قیمت های

متخلف ببخشید اشتب شد مختلف . خصوصا نوع زعفرونیش عجیب دل و دماغو می بره.

صدای ربنا گفتن شجریان هم در عین حال جدید به نظر می رسه ولی یه نوع نوستالرژی به عقب داره وخاطرات گذشته رو بازگو می کنه . از اولین روزه گرفتن تا شب بیداری ها برای خواب نموندن از سحری و……نفسش (شجریان)همیشه برقرار.

نام های خدارو که به صورت تواشیح وبا اجرای زیبا که پخش میشه رو که نگو ، که موقع پخشش از همه می خواستیم و می خوایم که ساکت باشند تا بتونیم با اون زمزمه کنیم.

دیدن سفره افطار با اون همه رنگ های زنده از سبز بگیر تا رنگ طلایی . نون و پنیر و سبزی (می دونم بیشتر از این می ارزی)، چای ، شیر داغ ، خرما ، نون تازه اونهم از نوع پر خاشخاش از نوع بربری اعلاء ، وخلاصه هر چی که عشقت باشه سر سفره می بینی . خدا برکت بده بیشتر.

بعد از میل کردن افطار تازه باید جلوی تلوزیون بشینی ،یا سریال طنز ببینی یا اگر عشق سریل های خوانوادگی هستی این کانال اون کانال کن حتما پیدا می کنی ولی اگر دنبال برنامه خوب هستی متاسفم جون نمیتونی همیشه برنامه خوب از تلوزیون ببینی مگر معجزه بشه .

ولی باید یه طوری تحمل کنی کاریش نمی شه کرد.

افطارو کردی ، سریالتو دیدی ، حالا میدونم که می خوای چیکار کنی !؟

میخوای از خونه بزنی بری پیش بروبچ . درست گفتم ؟! جایزه ام رو بده می خوام برم جای دیگه……

اهل هر چی که باشی تو این شبا فراوون و پیدا میشه.

اهل دعا و نیایش باشی مسجدا خدارو شکر تو این شبا زیاد خواهان داره . اهل ورزش باشی که فوتبال حرف اول و آخرو میزنه . اهل استخر و شنا و این جور حرفا باشی تا سحر بازه . اهل قهوه خونه اونهم از نوع سنتیش که بشینی و با بروبچ اختلاط کنی . خیابون گردی البته از نوع این هیئت به اون هیئت . مهمونی رفتن وخلاصه هر چی که دلت بخواد هست . فقط از تو حرکت از صاحبش هم برکت.

یاعلی کن ، هنوز دیر نشده فقط ببین چیکاره حسنی . به خودت بیا . حرف کسی رو هم گوش نکن . به خودت بیا .