خبری تو یک هفته به بازی های جام جهانی شنیدیم که واقعا نشان از ابتکار و خلاقیت تلاشگران این مرز و بوم بود که باعث سر افکندگی و خجالت این مردم شد .

متن خبر را با هم می خوانیم :((شرکت سایپا اعلام کرد برای همراه شدن با صنعت جهان اتومبیل سازی تصمیم گرفته است بدنه نیسان وانت را کمی عوض کند و سیستم قفل مرکزی و تزیینات داخل را جدید تر کند...))

خواندید، خ...کیف شدید،حال کردید ، بنازم به این همه ابتکار و نو آوری . قبلا پیکان را که همدوره حضرت آدم می باشد به مردم عرضه می کردند و با پرویی تمام تمام دستاوردهایی که در این ماشین پیاده می کردند اعلام می کردند .دستاوردهایشان این بود :(( ترمز دستی از سمت چپ راننده به سمت راست می آمد ، امکان میزان کردن  آیینه بغل از داخل اتومبیل ، ضبط را عوض کردن و الی آخر )) و جالب هر بار با تغییر دادن در این قسمتهای آشغالی با جسارت تمام آنرا نسل جدید اعلام می کردند . و وقاهت بار تر از این موتور این عتیقه را در بدنه پجو قرار دادند و باز هم الی آخر . چون اصلا حیف صحبت کردن در مورد این کارخانجات در پیت .

در آخر هم گفتند که این اتومبیل به موزه ها پیوست . ولی اینقدر وقاهت تا به کی ، پیکان به موزه پیوست ولی اخوی دودر این ابو طیاره یعنی پیکان وانت هنوز تولید می شود . یک موقع شما با این حرف های این شرکتها به خودتون شک نکنید که نمی فهمید  ، بلکه می فهمید ولی شما از تکنولوجی (می دونم تکنولوژی درسته اما این رو از زبون اونا نوشتم) عقبید عینک .

حالا هم سایپا از این ابتکار مزخرف ( البته به نظر خودشان نوآور ) از ایران خودرو تقلید کرده و فکر می کند با کار گذاشتن سیستم قفل مرکزی (همون دزگیر خودمون)می تواند رقابت با کشورهای دیگر کند. ولی نمی داند بابا این مردم مجبورند اون آت آشغالاتون رو بخرند،با اون اسم دزدی جدیدتون (لیزینگ).چون اولا ماشین دیگه ای هم نیست ،اگر هم باشه قیمت سر به فلک کشیده است و وضع مردم هم تعریفی نداره (البته به غیر از استثناها) وگرنه من نوعی هیچ موقع پول بابت این جور وسایل نمی دم.(اینرا متذکر شوم که من فقط یک جفت کفش دارم !!!)

در آخر از مسئولین خواهشمندم که هر ایده نوئی که دارند نمی خواد سریع به گوش ملت برسونند تا حالشون خراب بشه بذارید ما همون عقبمونده بمونیم...!!!!!!