نسخه

روز جمعه ای که گذشت کلیه عضله های پاهام از پشت ساق پا تا پشت ران هایم بخاطر دو عامل یکی اینکه در باشگاه حرکات پا را سنگین کار کردم و عامل بعدی هم وقتی از باشگاه امدم و دوش گرفتم در مقابل باد کولر قرار گرفتم که این دو عامل باعث گرفتگی عضله های پشت پاهایم شد ، تا جاییکه قادر به راه رفتن نبودم .

خب بر اثر تجربه می دانستم که باید آمپول رفع گرفتگی عضله که به هر پا پنج سی سی بزنم و کمی هم استراحت کنم تا خوب شود . اما بواسطه آنکه شاید مورد دیگری باشد به دکتر مراجعه کردم و دکتریک پرسش پرسید که ورزش میکنی و وقتی جواب را دادم یک نسخه نوشت که همان آمپول مورد نظر بعلاوه دو قرص دیگر تجویز کرد . و ما بعد از گرفتن داروها و تزریق آمپول به خانه آمدیم و طبق دستور پزشک دیگر داروها را مصرف کردیم و شنبه به خودمان مرخصی دادیم واستراحت مطلق کردیم . 

روز یکشنبه که امروز باشد باز هم ادامه مصرف قرص ها را ادامه دادیم اما ای دل غافل هی احساس خواب آلودگی می کردیم ، تا دوستم گفت ببین قرصها چیه که همش میگی خوابم میاد و وقتی قرصها را دیدم گفتم ای توروحت دکتر من که نه تنها درد نداشتم بلکه گرفتگی عضله فقط داشتم این قرصها چیه که دادی  .

1. یادمه وزارت بهداشت و درمان در چند سال گذشته در اماری گفته بود که حدود 60درصد از مردم در هنگام مریضی خوددرمانی می کنند . 

لیوان بدست : خب وزیر عزیز وقتی من میدونم چمه و میرم دکتر ده تا قرص اضافه مینویسه و جالب هم اینه به هیچ وجه اون قرصها بدرد من نمی خوره خب باید من خوددرمانی کنم دیگه جان برادر.

2. باز در آماری وزارت مربوطه فرمودند که در هر خانه به اندازه یک طبقه از داروخانه قرص و دوا وجود دارد .

لیوان بدست : خب شیطون من الان چهار خشاب قرص گرفتم و امروز متوجه شدم این قرصها بدرد من نمی خوره خب توقع داری ببرمش سمساری محل بگم برام بفروش .

3. پرهیز غذایی را بر حسب توانایی و قضاوت خود به نفع بیماران تجویز خواهم کرد

 

نه برای ضرر و زیان آنها و به خواهش اشخاص به هیچ کس داروی کشنده نخواهم داد و مبتکر تلقین چنین فکری نخواهم بود.

لیوان بدست : این قسمت بخشی از سوگند نامه ایست که همه دکترها بر آن قسم می خورند ، اما خب دیگه دکتر دوست داره بنویسه هر چی دلش میخواد .

/ 9 نظر / 19 بازدید
ر.باران

تجربه دارم... خییییلیییی چون پدرم هم وقتی دیسک کمر گرفت یک عالمه قرص بی جا براش مینوشتن[خمیازه]

کوچه ای بی انتها

اتفاقا من چندسال پیش رفتم پیش دکتر بخاطر اسپسام کمرم و وقتی از داروخانه برگشتم تازه متوجه شدم دکتر هرچی مسکن تو دنیا بوده برام تجویز کرده از جمله یه ورق کامل ترامادول!

وحید53

دز مصرف انتی بیوتیک بالا رفته و آنتی بیوتیک ها مقاوم شدن

آوا

معمولا قدیمی ها میگفتن ادم دکتر خودش خودش باید ببین چی براش ضرر داره و یا نفع و چه میکنه دردش بهتر میشه الان واقعا با این دکترهای که البته بعضی هاشون از پزشکی فقط پولش را دوست دارن ادم به همین نتیجه میرسه که بهتر خود درمانی ویا البته من معتقدم سراغ طب سنتی بره اگه فایده نداشته باشه ضرر هم نداره

alireza&fateme

سیلااام.سایتت جالبه تزیینش خلاقانست افرین. مخسی بازم تبریک و اینکه بهمون سر بزن

ننه صدرا

دکتر نگو بگو کلاهبردار! مریض اومده بود گریه کرد وقتی فهمید دکتر 2میلیون گرفته و کل دندونهاش بدون فاصله به چسبونده و الکی گفته :این روش جدیده! خودم من رفتم دکتر برای افزایش وزن ،نامرد بهم قرص داد تا اشتها باز بشه وقتی همسرم دید گفت:اینا برای کلیه وکبد وحشتناک مضره ! تو حیطه پزشکی اوضاع تاسف باره!یک ذره وجدان ندارن اینا!

ننه صدرا

لیوان بدست ؟

زردالو

امان از دست این دکترها. عین نقل و نبات قرص میدن به مریض. البته مردمم معمولاً با داروی بیشتر حال میکنن و فکر میکنن دکتر بهتری بوده که بیشتر دارو داده :دی

انسان

[نیشخند]اول قرصها جک میکردی بعد میخوردی...یا همون موقع به دکتر میگن دارو اضافه ننویس....یا تودارو خانه داروهارا جک میکنند و اضافه هاشو نمیگیرن...آخه گرفتگی اینقدر دنگ و فنگ داره؟!! پسر[نیشخند]خودتون میدونستید باد کولر ورزش زیاد...گرفتگی میاره[نیشخند]حالا خوب شدی؟؟