تجریش ناتمام

عوامل تجریش ناتمام

البته این فیلم روایتی فردی دارد . داستان فقط بر محور دو نقش اصلی داستان می گذرد اما قسمتی از روایت گذشته این دو شخصیت بر عهده چند نقش مکملیست که  افشین هاشمی ، شیرین یزدان بخش ، مینا احمدوند ، سیامک ادیب ، سام حسامی و محرم بسیم انجام می شود .

داستان عشقی که به فرجام نرسید اما باز هم دوست داشتن در آن شعله ور می شود . محمدرضا فروتن با آن تن صدای خاص خودش و چهره خشک ولی لحن عاشقانه اش لحظه لحظه داستان را با یاداوری گذشته از پیش می برد و نگاهای پر از حس زنانه شقایق فراهانی هم حسهای صحنه را دوچندان می کند .

یاداوری خاطرات قدیم و حس نوستالرژی داستان هم نکته ایست که برای اهل هنر بخصوص تاتر دلنشین است وقتی در لوکیشن سالن تاتری که اکنون بسته شده است ، شخصیتهای داستان برای پیدا کردن خاطره هایشان به آنجا پا می گذارند نکته ایست که کارگردان خواسته با بیان آن عرض احترامی به هنرمندان قدیم کند .

فرازو نشیب های ادمهایی که نمی خواهند عوض شوند اما برای آنکه پیروز میدان باشند خود را د لفافه ای پوشانده اند حال آنکه پیله این کرم ابریشم پروانه ایست زیبا و هیچ وقت نمی توانند خود را کرم نشان دهند .

تنها نقطه ضعف فیلم از نظر من که باعث تعجب من هم بوده نوع فیلمبرداری ان است ، همانطور که در کارنامه این فیلمساز خواندید در سال 80 ایشان تصویر بردار پشت صحنه بودند و نمی دانم چطور این ضعف در این فیلم دیده میشود .بطور مثال چند پلان و سکانس که شخصیت های فیلم در ماشین هستند و فقط زاویه دوربین آی لول هست و این علاوه بر اینکه ماشین بر روی یدک کش هست  و سایه روشن های درختان بر روی شیشه می افتد و تصویر را کور می کند ، تصویر ضعیفی را پدید آورده است .

سینمای ایران

در پایان می توان به این اشاره کرد که فیلم قابل دیدنیست و از نمره 10 می توان به آن نمره 5 را داد .

/ 8 نظر / 49 بازدید
ننه صدرا

این فیلم هایی که در پست نام بردید هیچ کدوم ندیدم جز مزرعه پدری! من عاشق بازی فروتن هستم.صدا هم در هنرپیشگی مهمه! مثلا رادان صداش خوب نیست! اما شقایق فراهانی بازی احساسیش برای من چنگی به دل نمی زنه! یزدان بخش هم خیلی واقعی بازی میکنه. فقط این فیلم مربوط به چند سال پیشه!بهتر نیست با فیلمای جدیدتری مارو اشنا کنی! !

هستی.

منکه این فیلمو ندیدم...ولی تجریش منم ناتمومه[چشمک] نقدات حرفه ای و جذابه..[گل]

سو

اینروزهاازهیچی به اندازه نوستالژی بدم نمیاد چقدرخوبه اینهمه فرصت دارین واسه فیلم دیدن

رعنا

سلام ممنون از معرفی فیلم ها و تویحاتتون در موردشون . اطلاع دارین اقای پوریا آذربایجانی اهل کدوم شهرن ؟

مینا

چرا اسم وبلاگتون رو گذاشتید به جهنم افکار خوش آمدید میتونستید بذارید به بهشت افکار خوش آمدید این بهتر نیست؟البته فقط یک پیشنهاده امیدوارم بهتون برنخوره

مریم

پس داستان قشنگی رو روایت میکنه این فیلم یا شایدم شما زیبا توصیفش کرده بودید مخصوصا اون قسمتی که اشاره به عشقی بالقوه کرده بودید که فقط با پروانه شدن بالفعل میشه. حس نوستالژی یه عشق واقعی، حس قشنگیه که باید هر کسی اون رو تجربه کنه تا بتونه حقیقتاً درکش کنه[گل]

انسان

سلام..ان شاءالله سال آینده سالی نیکو برای شما باشد[گل]