گاهی باید نگاه کرد

قدرت در قرن حاضر دیگر سلاح و توپ و تفنگ نیست . در عصری که رقابت عجیبی برای تصاحب کردن دلها ، سرزمین ها ، انرژی ها ، منابع مهم طبیعی و.... شاید بشود با جنگ راهکارهایی ایجاد کرد اما این بدست آوردن ماندگاری زیادی ندارد و به مرور در تاریخ و با گذشت زمان ، در لابه لای ورق های تاریخ تمام و کمال از آن به خوبی نقل قول نمی شود، و این دلیل ناماندگاری بعضی از حوادث دنیای ما خواهد بود . البته دلایل دیگری هم می تواند بر ماندگار نبودن داستانهایی از تاریخ نقش بسزایی داشته و دارد . بطور مثال مانور عقیدتی روی پاره ای از مسائل که رنگ واقعیت را از آن دور می کند یکی از مواردیست که می شود به آن اشاره داشت .

در مکتب های مختلف فکری و نظری آب و تاب دادن بی حد و بدور از واقعیت شان آن موضوع را پایین می آورد .

اما در مواردی بر عکس این موضوع هست که یک کار کوچک که بصورت تحقیق شده و هنرمندانه به آن پرداخته می شود می تواند تصاحبی داشته باشد که حتی دور از ذهن طراح ان می باشد .

البته این مسائلی که در اینجا به آن پرداخته شد نفی کردن یا قبول کردن هر موردی نیست و حتی می تواند آن موضوع ناخواسته به جود امده باشد . اما فرهنگ و احترام به عقاید دیگر مردمان با هر شرایطی حتی اگرغلط هم باشد می تواند معنای واقعی انسانیت و با فرهنگ بودن را معنا کند .

پ.ن :

 

بازی والیبال لیگ جهانی شب گذشته که بین ایران و آمریکا برگذار شد که در قسمتی از گزارش ، گزارشگر محبوب آقای " محتشمیان " به نکته ای اشاره کرد که به حتم تا الان نه تنها همه ایرانی ها و بلکه مردم دنیا که خبر های لیگ جهانی والیبال را دنبال می کنند با خبر هستند که بازیکنان آمریکا قبل از بازی که برای گرم کردن به سالن آمده بودند به احترام عقاید مسلمانهای ایرانی که روزه بودند تا هنگام اذان از آبهای خود استفاده نمی کردند و نمی نوشیدند .

از آنسو قبل از بازی که سرود ملی دوکشوری که بازی می خواهند کنند خوانده می شود ،صداسیما در یک حرکت عجیب و بدور از احترام گذاشتن به عقاید کشور میهمان به هنگام پخش شدن سرود ملی آمریکا آنتن را پر کرده بود از تبلیغات و این قسمت را پخش نکرد .

پ.ن :

نقطه سر خط وجود ندارد ، تو هرجا نقطه گذاشتی بگذار و بگذر .

/ 7 نظر / 20 بازدید
هستی.

ممنون که در این مورد نوشتی.منم داشتم حرص میخوردم که واقعا چرا شعور عادلانه تقسیم نشده! زندگی بعضی آدما سه قسمت داره: 1- نمیدونن. 2-میدونن ولی عمل نمیکنن. 3-میدونن,میخوان بهش عمل کنن ولی دیگه دیر شده.

وحید53

روز فتح مکه یه نفر سوار اسب می گفت الیوم یوم الملحمه امروز روز انتقامه پیامبر رحمت فرمود الیوم یوم الوم الرحمه امروز روز بخشایشه حتی ابوسفیان حتی کفار قریش حتی هر کی بره تو خونه ابو سفیان هم بخشیده می شه تسخیر قلب ها با محبته که ادمی بنده ی نیکوکاریه

ننه صدرا

البته کار خوبی نکرد ولی همین کشور چنان توهین های در فرودگاه و رسانه هاشون و.. با مسلمان دارن که گفتنی نیست .

ننه صدرا

دیدن این همدلی ها و احترام ها بارقه ی از امید در دل می کارد که هنوز انسانیت در این هرج مرج اخلاق نمرده است .وقتی داور کره ای روی سر برهنه بانوی ایرانی را می پوشاند یا فوتبالیست سیاه پوست آفریقایی با دقت بازوبند کاپیتان تیم مقابل را می بندد و......واقعا لذت بخش هست .

سو

چی بگم والاااهمیشه گفتم مذهب وسیاست وهمه چیزآخرش برمی گرده به چیزی به نام انسانیت که فرای مرزخواهدبود

سلام

باسلام مفتخريم كه ميهمان ما باشيد. نمايش توبه نمي كنم به روايت سيد جواد هاشمي برج ميلاد ساعت : 22 ماه مبارك رمضان 09194390696 روابط عمومي گروه نمايشي يتيمان كوفه http://shokravi-r.ir