گفتگوی مغزی 8

خیلی از دوستان عزیز نکاتی به من اشاره کردند که همه را به دیده گذاشتم و به حتم در نوشته ها و نقدهای دیگر رعایت می کنم . 

بخصوص نقد هستی عزیز که بهم گفته بود توی نقد نباید جبهه گرفته بشود حتی اگر طرف کار اشتباهی کرده باشد ، و این مورد را قبول دارم و عذر می خواهم از نقد عصبانیتی که از آن شیرینی پز کردم .

اما یک نکته دیگر که خیلی از دوستان بهش اشاره کردند ، این بود که باید گذشت کرد از اشتباهات ، و به حتم من هم قبول دارم باید گذشت کرد اما یک مساله هیچوقت من راحت نمی تونم ازش گذشت کنم مگر اینکه طرف یا اصلاح کند خودش را و دیگر ان اشتباه را نکند ، اما مساله سلامتی و جان انسان به نظر من قابل گذشت به همین راحتی نیست . 

امروز کفشی که چون هدیه گرفته بودم برایم با ارزش بود اما به دست این کفاش خراب شد ، ولی خب ایراد نداره چرا ؟! به این دلیل که خرابکاریش باعث در خطر افتادن سلامتی من نشد و مورد بعدی اینکه من میدانستم ایشون از نظر کاری خوب کار نمی کنند اما ... بقیشو خودتون میدونید .

این براحتی قابل گذشت نبودن را با چند مثال در پستهای بعدی برایتان تعریف می کنم . و این داستانها همه اش واقعی بوده و چندتایش برای خود من اتفاق افتاده و خواهشی که دارم این است که صبر کنید و داستانها را به مرور بخوانید و بعد ببینید گذشت کردن همیشه خوب نیست .

/ 10 نظر / 17 بازدید
هستی.

گذشت چندتا مقوله داره که با هم متفاوتن: یکی گذشت مال وقتیه که چاره ای جز بخشیدن و به زبان دیگه "چشم پوشی" نیست.مثه کارایی که بعضی بزرگترامون از روی خیرخواهی میکنن ولی به مذاق ما خوش نمیاد. در حالت دوم گذشت کردن به این معنی نیست که از اشتباهات به سادگی عبور کنیم.دراینجا حتما باید تذکر داده بشه و حتی در مواردی پیگیری لازمه و گذشت کردن در اینجا فقط فرو بردن خشمه.یعنی آمدجان به جای بدوبیراه گفتن به شیرینی پز خوبه بری با کمال آرامش و احترام نظرات و پیشنهادات و ایرادات خودتو به شیرینی فروشی موردنظر بگی.[چشمک] موارد دیگه ای هم هست که فعلا نیازی به گفتن نیست.اما در کل منظورم اینه که "گذشتی" که مد نظره اونیه که درون مارو آرومتر کنه و در صورت ممکن طرف خطاکارو متوجه اشتباهش. تا اونجایی که من تجربه کردم نشون دادن "خشم" دیواری بین ما و طرف مقابل درست میکنه که مانعی برای آرامش ما و جبران خطای اونه.

آوا

گذشت خیلی خوبه و حتی برای این کار در تمام ادیان هم سفارش بسیار شده ولی به نظرم هر چیزی حد و اندازه ای دارد نباید کاری کرد که لطف مکرر تبدیل شود به حق مسلم

ننه صدرا

سلام .غلط املایی داری ها! جالب خط 10 پ.ن دوم خط 5 شیرینی پز

ننه صدرا

اگر واقعا واکنشت دربرابر دوختن بد کفش همچین چیزی بوده دوتا [دست][دست] داری.... حرفش کاملا درسته ، نقد چهارچوب و قواید خاص خودش رو داره وبه نظرم کار سختی هم هست .بعضیا نظرات شخصی رو با نقد اشتباه می گیرن. گاهی دلسوزی های بی جای ما نه تنها اثرات مثبت بلکه تبعات منفی هم در پی داره وبازهم از نگاه من خیلی سخته که کجا واکنش درست انجام بدیم (دلسوزی یا قاطعیت)

سهیلا(کاتارسیس)

همیشه حرف زدن آسون بوده. گذشت خوبِ. درست. اما چجوری و چه چیزایی رو باید ازش گذشت؟ اینا هم مهم هستن دیگه.

سو

اشكال نداره فداي سرتون دلتون شاد[گل]

مامانی هستی

[خنده]