منتقد آبکی

در برهه ای از زمان نه چندان دور، فیلمهایی ساخته میشد که از نظرفیلمنامه به فجیح ترین شکل ممکن پرداخته می شد به یک مثلث زن و مرد البته به حتم باید جوان باشد ، که یکی از مهمترین گوشه این مثلث ازدواج بود که داستان حول و حوش این محور می چرخید که بطور نخ نما شده یا پسر بدبخت بیچاره بود و دختر از قشر مرفه و یا دختر سرطان داشت و از اینجور ارتباط های داستانی که بعد از گذشت این همه سال باز هم از این فیلم های آبکی البته آبکی از نوع جدیدش باز هم تولید می شود و من بصورت هاج و واج در این موضوع مانده ام که منتقدین سینما چه کاری میکنند مسئولان که خواب هستند منتقدین چرا خیلی روراست نمی آیند این فیلمها را بدون ترس از ناراحتی عوامل سازنده آن فیلم ، فیلم را به واقع صورت واقعی اش را به بیننده نشان دهند تا دائم کارگردانان یا بازیگران و یا عوامل سینما هی غر نزنند که سینما خالی شده است و کسی میل رفتن به سینما ندارد .

این روزها  جشنواره فیلم فجر در حال برگذاری است و دوستداران سینما هم از خبرها و برنامه های حواشی جشنواره از طریق رادیو ، تلویزیون ، روزنامه ، اینترنت ، و... دسترسی دارند و پیگیر هستند .

دیشب در یکی از برنامه هایی که مربوط به جشنواره بود آقای جلیلوند که امسال برای بار اول با فیلم " چهارشنبه 19 اردیبهشت " شرکت دارد حرفهای قشنگی میزدند و در گوشه ای از صحبتهایشان اشاره به دوری مردم از سینما می گفتند ، که با نظرشان موافق بودم اما این نکته را فراموش نکنیم که دور ماندن مردم از سینما به خیلی موارد ربط دارد و یکی از این موارد پررنگ نشان دادن فیلمهای سطح کیفی پایین و همچنین تبلیغ مناسب برای نشان دادن فیلمهای خوب به مردم است .

 

سخن در این مورد بسیار زیاد است اما امیدوارم عوامل اصلی سینمای ما بخصوص منتقدینی که شاید بشود گفت یکی از عوامل تبلیغ یا ضدتبلیغ فیلمها هستند بتوانند در نقد واقعیت را نشان دهند و فقط صرف این نباشد که بخواهند با کلمات و فلسفه خاص که به نوعی نفهمیدن یا سخت متوجه شدن نقدشان به نوعی این ایده را تداعی کند که فلان منتقد بقدری نقد هنرمندانه ای دارد که درکش برای هرکسی ساده نیست ، این را در نظر بگیریم که همیشه سادگی ها زیباترین ها را بوجود می اورند .

پ.ن:

کلمه آبگوشتی به آبکی به واسطه پیشنهاد دوست عزیزم هستی که در کامنت توضیح داده ، تصحیح کردم . ممنون که نقد و پیشنهاد می دهید .

 

 

 

/ 3 نظر / 15 بازدید
هستی.

خب از اونجایی که آبگوشت خیلی خوشمزه ست,مخصوصا دیزی;-),برای همین من به این فیلما میگم آبکی,کیلویی و غیره[لبخند] به دلیل ساختن همین کیلوییهاست که من چندساله با سینما و تلویزیون فاصله گرفتم و فقط فیلمهای باارزش دنیارو به انتخاب خودم نگاه میکنم.

ننه صدرا

من امسال دنبال نکردم جشنواره هنوز.جلیلوند آدم رکی به نظر مياد. تعارفات بیجای ایرانی جماعت .حالا اسم فیلمم می نوشتی واسم نقاد رو هم

وحید53

مثه سبک دوره ی بازگشت ادبی که قا انی پرچم دارش بود